1. Bu site çerez kullanıyor. Bu siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde sitemizin çerez kullanımı ile ilgili koşullarımızı kabul etmiş olursunuz . Daha Fazlasını Öğren.

Öneri Blacklight gözcülerinin çıkışları hakkında

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve uninstable tarafından 1 Ağustos 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Urge capital vb yaratıkların saatleri ve çıktığı konumlar değiştirilsin mi ?

1. Evet

87,2%
  2. Hayır

12,8%
  1. uninstable

uninstable Forum emekçisi

Evet bu durum gerçekten çok can sıkıcı bir hal aldı. Herhangi yaratığın çıktığı konumu ve saatleri bilen klanlar oraya gidip gerçekten ihtiyacı olan herhangi kimsenin almasına fırsat vermiyorlar. Bu durumun tek kurtuluş yolu da hem saatleri hemde haritaya çıktığı konumlar değiştirilmesi olacaktır. Hayır diyecek bir sürü insan olacaktır eminim elinde tuttuğu bir şeyin gitmesini kimse istemez tabi ama oyunda bu fırsat herkese olmalı sadece bir klana değil.

2. PoetShadow

PoetShadow Forum Moderator Team Darkorbit

Merhabalar,

Blacklight gözcüleri hakkında resmi bir paylaşım yapılmamıştır, bahsettiğiniz olay tamamen gözlem ve tahmin üzerine gerçekleşiyor.
    Bu konu hakkında önceden açılan konuyu buradan inceleyebilirsiniz.
    Fikrinizi güncelleme ve fikir havuzu indeximize ekledim. Konu başlığını aynı fikirdeki arkadaşlarımızın indexten ulaşabilmesi için düzenledim.

İyi forumlar.

Son düzenlenen: 4 Ağustos 2019
  3. uninstable

Bu yaratıklar hakkında bilgiye sahibim fakat haritaya çıktığı konumlar aynı olduğu için 1 klan özellikle 3 veya daha fazla oyuncuyu o konumda toplayıp kesme işlemi yapıyorlar. Bu yaratıklar herkes için fırsat olması için çıkarılmış olmalı yoksa 1 klan için özgü bir şey olduğunu düşünmüyorum düşünmekte istemiyorum. İşte o yüzden haritaya çıktığı konumların ve saatlerin tamamen rastgele olarak değiştirilmesi gerektiği gün gibi ortada, konuya herhangi bir geri dönüş olmadığı da bunun bir göstergesi.

4. ModernKöle

ModernKöle Forum bilgisayarı

3 defa üst üst gece 3 sularında vru sol üst cubide urge kestim. 3. den sonra farekdebildim, sürekli aynı konumda aynı saatte çıktığını. ama bir insanın bir tane yaratık için konumda bekleyip ordan ayrılmaması psikopatlık gibi birşey. ben varsın geç olsun güç olmasın dedim 6 ayda aldım sayborgu, hummurclaw nimesisi de oyun kapandığında alırım heralde. 450 oil için karantina filan da dönülmez. *** ben parayla oynuyorum da ne oluyor her hafta 1000 lira bile yatırsan karşılığı olacak bir gelişim mekanizması yok oyunda. yine konu nereye geldi. :) dostum o oil veren yaratık bana 4 kere oyun ekranını açınca karşıma çıktı yoksa sittin sene alamazdım ben sayborgu. boşver sayborgsuz nimesissiz oyna...

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 4 Ağustos 2019
  5. uninstable

Evet bu durum budur işte demek istediğimde bu. Bu yaratıklar server için oyuncular için fırsat sunmuş oluyor sen 4 kere veya kaç kez denk gelmişsin fakat find capital bu yaratıklar 50k uri veriyor ve günde neredeyse 3 defa çıkıyor ama bir klan çöküyor çıktığı konuma ve diğer hiç kimse faydalanmıyor az buçuk saatler de artık bilinince bu yaratık sadece o klana hizmet etmiş oluyor. Buradan hesabınızı yapınca ne kadar büyük bir uridium kaynağı olduğu bariz belli. O yüzden çıktığı konum ve saatlerin tamamen rastgele olması bu yaratıkların tekrar herkes için fırsat olması sağlanır.

6. ModernKöle

bana şansıma hep x-6 daki yaratık denk geldi, diğerlerini hiç göremedim bugüne kadar...

7. DaglıAcS

DaglıAcS Forum Kalfası

aynen oyle kac gundur 2-8de 50bın urılık yaratıgı beklıyom gelen gıden yok:D

8. Viraaa

Viraaa Forum Profu

11 kez capital 17 kez find 19 kez attend 23 kez urge kesmisim.bencede saatlerin degismesi lazim.cunku bu yaratiklarin hangi saat araliginda ciktigini biliyorum:) diger oyunculara haksizlik oluyor bencede.

uninstable bunu beğendi.
  9. uninstable

Ne yalan söyleyim böyle düşünülmesine sevindim çünkü bu yaratıkların doğası gereği "fırsat" olmalı bunun içinde rastgele konumda ve saatte çıkmalı, o yüzden düşüncen için ve desteğin için teşekkürler. :)

10. Viraaa

Viraaa Forum Profu

muhim degil.maksat hep ayni kisiler kesmesin.digerleride faydalansin.

uninstable bunu beğendi.
  11. uninstable

Evet. Umarım gerekli destek bulur.

12. Bykurt21

Bykurt21 Aktiver Ustası

Geç gelen adalet adelet değildir. Gfb Sonere selamlar

13. _ÜRKüTüCü_MeLeK_TR]

_ÜRKüTüCü_MeLeK_TR] Geleceğin Editörü

Arkadaşlar bu oyun savaş oyunu, oyundaki herkes full gemiye sahip olsa oyunda güçlü güçsüz ayrımı olmaz. Mindfire için her serverda savaş oluyor güçlü olanlar alıyor çünkü çok güzel uri,tp,şeref,kredi sağlıyor. Doğal olarak bu kaynak için savaş oluyor. Bu gözcülerde bu kaynaklardan biridir ve savaş olması normaldir. Güçlü olan aynı gerçek dünyada olduğu gibi darkorbitte de kaynakları alır. O kaynaklar için savaşılması lazım ister kesilerek ister keserek ısrarcı olarak almanız lazım. O yüzden hayır oyu verdim, hem çok eğleniyorum savaşlarında.

Ek olarak konuyu açan arkadaş ihtiyacı olan alsın yazmış. Bu oyunda kendini geliştirmek kadar rakibinin gelişmesini de engellemen de önemli. Örnek veriyorum sen benim düşman şirketimin üyesisin diyelim ben senin kasılmana izin vermeli miyim. Çünkü ileride güçlensen bana sıkacaksın. O yüzden bu oyunda ihtiyacı olan diye bir kavram olduğunu düşünmüyorum. Darkorbitte güçlü olan kazanır her zaman. Güçlü olmak zorundasın. Oyuna yeni başlayanların oyunda kalıcı olması için bir takım teşvikler yapılması gerektiğini düşünüyorum. Ama bu hali hazırda var olan kaynakların başkalarıyla paylaşılmasından ziyade Darkorbit'in kendisi tarafından yapılması gerektiğini düşünüyorum.

\\ Urge IV // 550 5 2750
    \\ Attitude XIII // 550 16 8800
    \\ Capital I // 550 129 70950
    \\ Regard CXI // 1100 16 17600
    \\ Observe X // 1100 4 4400
    \\ Find VII // 1100 68 74800

Son düzenlenen: 4 Ağustos 2019
    sypnoth bunu beğendi.
  14. Minerva

Minerva S-Moderator Team Darkorbit

@sypnoth

Merhaba,

Diğer oyunculara karşı haksız ithamlarda bulunmak yasaktır. Görüşlerinizi belirtirken lütfen üslubunuza ve kullanmış olduğunuz dile dikkat ediniz. Tekrarı durumunda cezai yaptırım ile karşılaşabilirsiniz.

İyi forumlar.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 4 Ağustos 2019
    .Paradoks. ve PoetShadow bunu beğendi.
  15. ModernKöle

dediklerinde yanlış bir taraf yok. ancak bu konu blacklight gözcüleri özelinde bir konu. oyunun kendi sistemiyle ilgili bir çalışmazlık var, yer isaati içeriği belli olan şeyler zaten oyunla ilgili forumlarda ortaya konuyor ancak bu gözcülerin kendi için random bir durumu var fakat bu buga girmiş durumda kendini tekrar ediyor. kendini tekrar etmeyen bir cubikon bir mindfire gibi yeri saati belli olan birşey olmaması gerekirken, adeta bir kapı portal cubi gibi hep aynı saatte aynı yerde çıkıyor. üstelik düşman şirket baskısı değil dost şirket baskısı var. birçok sorunun yarattığı başka ve yeni bir sorun sadece bu, buna gelen kadar çözülmesi gerken bir ton şey var onlarda çözüm olsa biz burda bu toplu iğne başı kadar olay için yazı yazmazdık. "bari şunu düzeltsinler yahu çok mu şey istiyoruz" çatısı altında tartışılan br konu. senin fikrini ( "hayır" oyu kısmı ) desteklemiyorum ama yazdıklarının %90 ına katılıyorum.

16. uninstable

Dediğiniz gibi adeta portal haline geldi sanki ama bunun çözülmesi teknik ekip için hiç de sorun değil saati ve konumu random attırarak bu "bug" çözülebilir sadece buradan yetkililerin ısrarlı raporlamaları ile çözülebilecek basit bir olay.

17. #SarıI

#SarıI Forum öğrencisi

sarı heybetli.harclıgında kalmamıstır senin.yarın ugra harclık vercem sana :))))

18. _ÜRKüTüCü_MeLeK_TR]

_ÜRKüTüCü_MeLeK_TR] Geleceğin Editörü

Vayyy oyundaki nickimi kullanarak forum hesabı açmış ve sadece bana cevap vermek için kullanmış :D Güzel uğraş tebrik ederim. Bekliyorum şuan.

Arkadaşlar random çıksın diyorsunuz da bu sefer sadece bot kullananlar faydalanır çünkü gerçek oyuncu orada 24 saat bekleyemez. Zaten o haritalarda 10 oyuncu varsa 9'u bottur. Bu sefer sadece bot kullanan oyuncular için ek bir uri kaynağı olmuş olur.

19. uninstable

20. Minerva

Minerva S-Moderator Team Darkorbit

Merhaba Gereksizler11,

Atmış olduğunuz mesajınız, içeriğinin var olan konudaki öneriden bağımsız olması nedeniyle silinmiştir.

İyi forumlar.

Sayfayı Paylaş