1. Bu site çerez kullanıyor. Bu siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde sitemizin çerez kullanımı ile ilgili koşullarımızı kabul etmiş olursunuz . Daha Fazlasını Öğren.

Destek Çözümleyemedim Enterasan Olaylar Zinciri

Konusu 'Genel Konular' forumundadır ve ŞahFD tarafından 21 Ekim 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. ŞahFD

ŞahFD Forum dükü

1-Adamın peti 17 level seviye(4) protokolü kullanmak için seviye şartı 18 ama 17 seviye pete sahip adam seviye 4 protokolü kullanıyor,
    2-Bu adam aynı zamanda 12 tane radar x protokolü kullanıyor,benim anlamadığım bu etkinliği zaten saymıyorum daha beşinci gününde falan, ama geçmiş etkinlikte üst üste hep radar protokolü mü çıkardı? Bu adamlar 12 tane radar x' i uzaylı x'i geçmişte nasil aldı tamamladılar?

3-2bl haritasında, mindefirenin yanına gittim, bir tane pet süreklü sıkıyor, sağa sola baktım adam yok, zaten bu canavar kamu bozuyor, Allah Allah nerede bu adam diye ararkan taaaa en tepede kamulu bir şekilde bekliyor, bu kadar uzaklıktan bu pet nasıl mindefireye saldırıyor, niye attende değil başkasına değilde sadece midefireye sıkıyor, aynısını bende denedim, pet yanımdan ayrılmıyor :D Eğitim falan vermek mi gerekiyor??

4-Aynısını invokeyede yapıyorlar, ama ben yapınca olmuyor :D

5-Adam full havoç, full herküles, ama tek bir yüzüğü bile yok, sadece rütbesi gözüküyor,, bu adam tek bir kapı bile yapmadan nasıl full havoç full herkül olmuş olabilir? Hayir kapı yapmaması imkansız. acemi yüzbaşı birde(server global avrupa 1 2 milyon rp ister acemi yüzbaşi için bile)

Yani burada bu rp'yi belirtmemin sebebi acemi yüzbaşıya gelmesi için bile en az 1 sene oynamış olması lazım ve 1 sene boyunca tek bir kapı bile yapmadan full havoç herkül fullemesi anlamıyorum abi :)

En önemlisi

Bu oyunu 2006 yılından beri oynuyorum(Belirli aralıklarla) 2015-2016 son aktif olduğum zamanlardı 2016'da lf4leri fullemiştim ondan sonrada işte 3 sene boyunca girmedim(3 ay önceye kadar)

Oynadığım süre boyunca klan faktöründeki 'NAP' olayı tüm oynadiğim serverler tüm oynadığım şirketler boyunca hiçbir anlam ifade etmiyordu, yani sari olan birisine herkes saldırıyordu, sarilik hiçbir şey ifade etmiyordu klanlarda, hatta bu nap olayı bir ara sadece 5-3 için kullanılıyordu only nap clan falan adında klanlar bile vardı, yani adim gibi biliyorum kaçtane napli insanların üstüme kamu bozduğunu savaştığımızı düşman odluğumuzu, öylesine süs gibi birşeydi herzaman bu 'NAP' olayı(eskiden oynayanlar bilir)

Ama şimdi gözlemliyorum Birbiriyle nap olan klanlar hiçbir şekilde saldırmıyorlar birbirlerine,

Hayır saldırsınlarda demiyorum sadece olayın özünü merak ediyorum :D

Hatta ben o kadar konudan muafim'ki ilk 10'dan bir klana girdim, tüm sarılara saldırıyordum doğal olarak bilmiyordum, sonra bir baktım beni şikayet etmiş klandan attırmışlar, ben bilmiyorum'ki benim bildiğim 'NAP'İN Hİç bir işe yaramamasıydı, Şimdi benim oynadığım server olarak konuşuyorum hiçkimse sarı nap gördüğü düşman şirket üyesine sıkmıyor

Acaba oyunda böyle bilgi, duyuru falan mı paylaşıldı :D Sarılara sıkmayacaksınız, diye çünkü bu derecede kordenize edilmesi imkansız Bu nap olayını hala çözmüş değilim, sanırım bilmediğim bir şeyler olmuş belli :)

çünkü 2017-2018 senelerinde oyunda olmadım hiç.

2. ZamanınEfendisi[TR]

ZamanınEfendisi[TR] Forum elçisi

etkinliklerde 1.2.3 sıralma olanlara bol bol verdiler.4-10 arasına verdilermi unuttum.misal korsan etkinliği.

3. ŞahFD

ŞahFD Forum dükü

Keşke daha detayli bir şekilde açıklama yapsaydınız, yinede sağolun :)

4. ZamanınEfendisi[TR]

1 ve 2. şıklar için: demaneri bilirisn.en çok hasar veren 10 kişiye kutu düşürüyor.o kutuların içinden 4 seviye protokol düşüyordu.aynı şekil diğer etkinliklerin bazılarında da sıralamaya giren oyunculara epey protokol verilmişti.sanırım burdan topladılar 4 seviye protokollerini.ayrıca nedense bu protokolleri kullanmak için pete seviye farketmiyomuş

diğer şıklara bakmaya biraz üşendim uzun yazmışın :) kabaca baktım k.bakma :D.onları başkası cevaplayıversin bi zahmet.

ŞahFD bunu beğendi.
  5. «®βŁДÐΞ•53»

«®βŁДÐΞ•53» Forum emekçisi

Nap hakkında: Bende oyuna ara vermiştim birkaç yıl geri geldiğimde bir yardımlaşma oyununa dönmüştü darkorbit. Düşmanlar bizim x6 haritamıza geliyor bizimle cubi kesiyor kimse adamlara dalmıyor mesela. Sadece büyük klanlar kendi aralarında savaşıyorlar. Öyle full iris adam gidip x3 x4 haritalarına baskın atmıyor artık. Herkes kasılma peşinde. Nap olayı da bundan kaynaklı olabilir. Herkes fullenmeye çalışıp sonra savaşa girmeye çalışıyor.

Havoc herkül hakkında: Yeni çıkan ganimet kutuları ve galaksi özel ödülleri ile kapı bittikten sonra havoc ve herkül elde edilebiliyor.

Rütbe içinse pazar günleri gruplarıyla beraber şeref desteği ile seri hades dönüp rütbe kasıyorlar.

Youtube'da ararsanız bulur musunuz bilemeyeceğim fakat şöyle bir video izlemiştim.

Gemi de yüzük yok fakat tümgeneral olmuş gemi. Bu gemi serverda en çok hades yapan gemiydi. Oradan hesaplayabilirsiniz :I

ŞahFD bunu beğendi.
  6. ŞahFD

ŞahFD Forum dükü

Çok sağol dostum bunları cevaplaman bile yeter :)

Bende diyorum adamın peti 17 seviye nasıl 18 seviye gerektiren protokolleri kullanıyor diye + bu kadar modülleri nereden buldular falan neyseki cevaplarını vermişsin..
    Cevapların için teşekkürler, açıkçası dumura uğradim, sadece hades yaparak tümgeneral olmuş :D
    Dediğim gibi adamın rütbesinde hiçbir yüzük olmamasına rağmen havoc ve herkülleri fulll görünce şaşırdım sadece,

Şu invoke ve midefire olayına ise hala cevap bulamadım :)

7. Nofear34

Nofear34 Geleceğin Editörü

Bilenler olarak mindfire konusunun yayılmasına karşıyız :D Yaratık tek kesince çok faydalı olmadığı için çok işinize yaramaz

8. ŞahFD

ŞahFD Forum dükü

Siz söylemeseniz elbet birisi gelip söyleyecektir, fazla kasmayın :)

Ayrıca oyun paylaşmakla güzeldir, bencillikle hiçbir yere gelinmez,

Mindefireyi keseceğimden değil merak ettiğimden sordum, saatlerce mindefireyi invokeyi bekleyeceğime gider 2 katı 3 katı kasarım, ;)

edit:isterse 10 milyon uri versin 100 milyar kredi versin yine öyle kamuyla saatlerce başından beklemem ben hızlı ve aktif oynayanlardanım, yani herkesin oyunculuk tarzina saygım vardır, ama benim kesinlikle değil. sadece merak ettiğim için sordum, ki daha öncede merak ettiğim pek çok şeyi sormuştum ve cevaplamışlardı modlar, ama bakalım sizin gibi bir sir olarak saklayacaklar mı yoksa paylaşacaklar mı merak ettim :)

9. ZamanınEfendisi[TR]

yok okadar da değil be 10 milyon uri versin bırak saati sabah kadar beklerim :D :D.

«®βŁДÐΞ•53» bunu beğendi.
  10. «®βŁДÐΞ•53»

«®βŁДÐΞ•53» Forum emekçisi

Yapmak isteniz bile yapamacaksınız zaten. Mindfire yaratıkları büyük klanların tekelinde. Sadece onlar kesebilirmiş gibi takılıyorlar. Başkası gelince kendi şirketi de olsa acımıyor kesiyorlar ya da klandaki düşman gemileri önce sıkıyor sonra hepsi yardım ediyor ve gümlüyorsunuz.

11. ŞahFD

ŞahFD Forum dükü

Çok sağol, ama malesef kesemem hem 24 seviye değilim, hemde daha fullemem gereken çok prometheus lazer var :=)

O yüzden şimdilik bana göre değğil, mindefire,

Sadece merak ettiğim için sormuştum, ama bunu bir sir olarak saklamayıp benimle paylaştığın için çok sağol,

Senin dışında herkes saklamayı ve söylememeyi seçmiş garip :)

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 22 Ekim 2019
    SlimsKarelia ve rustemakgul bunu beğendi.
  12. rustemakgul

rustemakgul Aktiver Ustası

hiç sorma ya ben de zamanında çok sordum insanlara. hiç kimse yardımcı olmadı bana. tabi çok uğraştım öğrenene kadar, en son petimde koruma modulu takılydı ve kendim keşfetim nasıl yapıldığını.
    olsun ama bunlar da bizim için birer hayat tecrübesidir. onlar neyse tam tersi olma tecrübesi :)

SlimsKarelia ve ŞahFD bunu beğendi.
  13. .Paradoks.

.Paradoks. Board Administrator Team Darkorbit

Merhaba,

1. Evet, 20 seviye olmadanda oyuncu eğer seviye 4 protokol veya modüle sahibse kullanabiliyor. Sanırsam oyun geliştiricileri bu konuda ileriye dönük yapacakları uygulamları düşünerek 20 seviye uygulamasın getirmiş. Hep birlikte bekleyip göreceğiz.
    2. Demaner, Korsan Avı ve bazı etkinliklerden bu modüller kazanılabiliyordu. Biraz şans ile bu modülleri tamamlamış olabilir üye.
    3. Bahsi geçen durum benim kanaatimce bir oyun açığı, lakin niahi kararı merkez ekibindir. Bu durumu daha önce raporlarımızda yer verdik, umarım en kısa sürede bu durum değişecektir.
    4. 3. ile aynı cevap.
    5. Bu durum gayet mümkün, oyuncular görsel olarak hoşlarına gittiklerinden ve kendileri için br meydan okuma olduğundan bu tarz bir geliş süreci yapabiliyorlar. Kuiper, Kappa, Hades gibi kapılar tamamlandığında yüzük vermez. Oyuncular Kappa kapısından rahatlıkla Herculeslerini tamamlayabilir, Havoc droit tasarımlarını ise Galaksi Kapılar Özel Ödüllü Haftasonu etkinliği kapsamında Harika Droitler paketi Kuiper kapısından çıktığı zaman bu galaksi kapısını yaparak tamamlamaya çalışıyorlar.
    Deneyimli oyuncular Hades kapısı yaparak rahatlıkla hızlı bir şekilde rütbe puanı kasabiliyor, tabi hiç bir yüzük sahibi olmadan.
    Aslına bakarsanız NAP'ın ne demek olduğu oyuncular tarafından daha iyi anlaşılmış olduğundan bu durumla karşılaşmış olabilirsiniz.

İyi forumlar.

Son düzenlenen: 23 Ekim 2019
  14. ŞahFD

ŞahFD Forum dükü

Cevaplariniz için teşekkür ederim,

Çok güzel anlatmışsınız elinize sağlık,

Fakat son sorudaki nap olayı evet bende biliyorum aslında klanların nap varsa birbirlerimize sıkmayacağız işareti,
    Fakat bu eskiden bir anlam ifade etmiyordu, şimdi şu 3 aylık oyun serüvenimce sadece farkettim, hiçbir nap birbirine sıkmıyor, acaba dedim oyunda forumda duyurusu falan mi paylaşıldı, hiçbir nap birbirine sıkmayacak diye :) Çünkü oyunun bu derecede kordenize edilmesi imkansız gibi geldi bana :) Eskiden nap olayı hiçbir şeyi ifade etmiyordu çok iyi hatirliyorum,

Onu söylemek istemiştim, sağolun cevaplar için.

Edt:Birde arkadaşın paylaşmış olduğu şu invoke ve mindefire taktik olayını niye sildiniz? Sırrın ortaya çıkmaması için mi yoksa, insanların bundan faydalanmaması içinmi şahsen merak ettim, gerçi sizin değiştirp değiştirmediğinizide bilmiyorum, sadece moderatör tarafindan değiştirilmiştir yazıyor,

Eğer sırrın açığa çıkmaması için, silip değiştirmişsiniz size hiç yakıştıramadım şahsen uzun sürelerdir gördüğüm en iyi moderatörlerden birisisiniz, siz ve odin moderatör,

Ama bunu bir bug oyun açığı olarak görüp değiştirip sildiyseniz ona birşey demem.

Son düzenlenen: 23 Ekim 2019
  15. Sempatik.57

Sempatik.57 Forum Doçenti

Nap olayı konusunda şöyle bir düşüncem var; Eski oyuncular savaşmayı seviyorlardı. Şimdikiler ise genelde yaratık kesme üzerine oynuyorlar. O nedenle nap klanlara sıkmıyorlar. Bir de 3 şirketli klanların bu konuda etkisi büyük.

16. StorM36106

StorM36106 Geleceğin Editörü

oyun siyaset gibi oldu kardeş ben adamı 50 kez kesiyorum zararı yok oda beni kesiyor zararı yok artık adamlara mf falan vermemeye oynuyoz rütbe kasmasınlar diye güzel bir şey bu da :D

17. ZamanınEfendisi[TR]

düşmana zarar gelsin diye ben kendim çağırıyorum zaten gel beni kes diye :D. bilmem kaç tane kesince puşing oluyomuş ya :). başka türlü düşmana zarar vermek ne mümkün.kessen de boş kesilsende boş.

18. .Paradoks.

Merhaba,

Daha önce belirttiğim gibi benim düşüncem bu durumun oyun açığı olduğu yönünde bu nedenle ilgili mesajında bir bug paylaşımı olduğunu düşünüyorum. Bu nedenlede ilgili işlem yaptım.
    İyi forumlar.

19. ŞahFD

ŞahFD Forum dükü

Peki ben bu durumu supporta bildireceğim,
    Bakalım onlarda bunun bir oyun açığı olduğunu onaylıyacaklarmı, iyi günler :)

edit:Eğer oyun açığı olunmadığına kanaat verilirse forumda paylaşacağım ;=)

Umarım yasak gelmez heralde?
    Sonuçta support onay vermiş.

edit2:Gerekli maili attim, eğer support onaylarsa ve oyun açığı değil derse forumda paylaşacağım :)

Son düzenlenen: 25 Ekim 2019
    -=ODIN=- bunu beğendi.
  20. .Paradoks.

Merhaba,

Eminim support ekibi size en doğru cevabı iletecektir.

İyi forumlar.

Sayfayı Paylaş