Azalan Ödül Sistemi Hakkında

Konusu 'Fikir Havuzu ve Öneriler' forumundadır ve klinifelterr tarafından 3 Nisan 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Oyunda bulunan düzeltme olayının kaldırılıp yerine başka bir sistem bulunmasını talep ediyorum ben öğrenciyim bota karşıyım okuldan gelince oynayıp botla oynayanlarla aramdaki farkı kapatmaya çalışıyorum ama olmuyor 11 saat sonra girdiğimde bile hala hesabımda -10 -20 düzeltme bulunur bence bu saçmalık dün altın geyik kestim -30 düzeltme yüzünden 120 bin inciden oldum ve zarar ettim hala farkında değil yöneticiler ama bu sistem botları etkilemiyor aktif oynayan gerçek oyuncuları oyundan soğutmaktan başka bir işe de yaramıyor adam bota bırakıp gidiyor umrunda değilki - 30 -80 ama ben 11 saat offline olup girdikten sonra bile - ye tabi tutulucaksam adaleti sorgularım bu saçma sistem acilen bitirilmeli

2. dostum ben de öğrenciyim ben de senin gibi düşünüyordum ama öğrenci adam da 11 saat oynamamalı be

3. Ehl~i_Keyf

Ehl~i_Keyf User

Aslında bu sisteme sizin karşı çıkmamanız lazım. Normal bir insan bu oyunu en fazla 11 saat bile oynasa gemisi en fazla -30 a düşer.Bu aslında oyunu normal oynayan oyuncular için gayet iyi sistem.

4. Kaiツ

Kaiツ User

Bu sistemi savunan insanları anlamıyorum. oyunun çoğu yaşını başını almış insanlar bırakın herkes ne kadar oynayacağına kendi karar versin.

Bu sistem oyuna ne amaçla geldi? Botu engellemek için dimi? Başarılımı? Değil. Hala çatır çatır bot kullanılıyor ee neden bu sistem hala var? Neden doğru dürüst emeği ile oynayan oyuncunun hakkını koruyan, daha akılcı bi sistem yerine bu sistem var?

5. Kaiツ

Kaiツ User

Bot engellenmeyecek bu bir gerçek çünkü engellemek gibi bir amaçları yok. Hiç bir zamanda olmadı ve sanırım olmayacak.
    Bari insanları bot kullanmaya mecbur bırakmayın mesela şuan botun en büyük faydalarından biri şu aşırı zor, uzun süren can sıkıcı haritalar... Kolaylaştırın mesela?

Yengeç üzerinden örnek vericem. 40 dalga yüzlerce gemi 80milyon dp yerine şöyle bir sistem getirebilirsiniz. Koyun ortaya 50-60m canı olan, hasar vermeyen bir gemi sıkalım.haritaya çıkıp girdiğimizde kaldığımız yerden devam edebilelim. Böylelikle o haritayı yapmak için bot kullanmak zorunda bırakmamış olursunuz kimseyi

[ASİL]COMMANDER bunu beğendi.
  6. Ehl~i_Keyf

Ehl~i_Keyf User

Merhaba

Aslında botları engelliyor bot gemisi 7 24 kasıyor sen emeğinle kasarken ona yetişemiyorsun dikkat ederseniz liglerdeki ep ler bile düştü

7. evet liglerdeki ep düştü ama senin normal kastıgın ep de düştü. Botla bu güne kadar hiçbir oyun firması başa çıkmayı başaramadı bundan sonrada başarabileceklerini sanmıyorum. Birçok oyun firması bu konuda kendi afk sistemlerini çıkarak oyuncuları yasal olmayan programlardan uzak tuttular hemde oyuncuların sizlerden yanayız mesajı vererek oyuncuları kendilerine çektiler. Böylece oyuncularda sabahtan aksama pc basında olmak zorunda kalmadı aynı zamanda yasal olmayan programlarda kullanmadılar. Bigpoint şirketinde aynı şekilde bir uygulama sunmadıgı sürece kimse banlanmayı umursamıyacak mega tr serverının %90 ı belkide daha fazlası kullanıyor bu programı 1 kişiyi banlayıp gerisini banlamamakta adil bir uygulama olmaz. Özetle seafight afk sistemi cıkartılması gerekmektedir.

8. srknszn

srknszn User

Valla hiç boşa yormayın kendinizi kimseyi banlamazlar bot kullanan birisi ayda bi 30 40 liralık paket çekse bile onlar için bir kâr ama şahsi fikrim yeni sistem güzel oldu en azından ben 3 4 saat oynayıp çıkıyordum aradaki fark 20 saati adamlar 20 saat fazla kasıyordu şimdi durum öyle değil en fazla 3 4 saat fark oluyor arada

9. bence sen ne yapıyorsun bılıyor musun saat 5 te okuldan gelıyorsun acıyorsun oyunu gorev falan kasılıyorsun sonra sıfırlanıyor gorevler tekrar aynı seyler yapıyor ola bılırsın sonra saat gec oluyor oynamıyorsun bota atıyorsun sabah uyanınca botu kapatıyorsun gıdıyorsun normalde senın gıbı ogrencı bır ınsanın eksıye dusme ıhtımalı cok az cunku okul vs ders calısma gıbı ektıvıtelerınden zamnın kalmaması lazım hatayı sıstemde arıyacagına kendınde aramalısın.

10. şakamısın kardeşim sen oyun oynuyorum burda hatayı kendimde arıcakmışım bot kullanıyor olsam zaten umrumda olmaz azalan oyun sistemi kassın dursun 1 inci bile kardır derim hayatım hakkında hiç bir fikrin yokken kendi kafandan kurup uydurup üstüne beni suçlayıp hatayı kendinde ara diyorsun öğrenciyim haftanın 3 günü okulum var öğlen 12 de bitiyor okuldanda oyuna erişebiliyorum kaldıki bunlar bile seni ilgilendirmez açıklamasamda olur senin gibiler yüzünden oyun daha iyi hale gelicekken boş boş konuşupta - leri + gibi gösteriyorsunuz düzeltilmesi gerekenler düzeltirmiyor bence bu sistemden şikayeti olmayanlar bot kullanıyordur senin gibi atıyorsun bota - ye düşmüş filan farketmiyor özel vurup geçiyor dimi ben emeğimle her dakikasını kastığım için emeğimin karşılığının azalmasından şikayetçiyim senin aksine bot benim değil oyunun sorunu bot kullananlarla birlikte sistem beni cezalandırıyorsa burda bir sorun vardır şimdi bak işine

11. ben bu oyunu 2008 de oynamaya başladım ara verdim 2011 de döndüm global 1 dede oynadım tr2 dede bot sorunu hep vardı ve hep olucak bu azalan sistemin zararı bota değil bana ya gerçekten adam gibi azaltsınlar 10 saatten sonra oyundan atsın yada özel harita filanda azalsın herkes bıraksın oyunu yada gerçekten yararlı birşeyler getirsinler ben rütbe atlayamıyorum bot kullanmadığım için aksine rütbe kaybedicem 1 ay içinde

12. Maalesef durum tam olarak böyle.. Bigpoint oyuncu kitlesini çözmüş, ben ne yaparsam yapayım sorun yok oynuyorlar diyor. Aslına bakarsan yönetimden kimse memnun değil gerek oyundaki buglar gerek oyun içi donma gibi sorunlar vs ama iş tepki göstermeye gelince gelip sana gösterir " aman öğrencisin oynama sende" der. Sandıktan 5.000 altına satılan 30 kiloluk top çıkıyor. her yıl yeni top çıkaran seafight sandığın içeriğini 5 yılda bir güncelliyor. olan her türlü oyuncuya oluyor ama burada bu kadar şakşakçı olduğu sürece kaşıkla verip kepçeyle almaya devam eder seafight

13. aynen öyle onu anlatmaya çalışıyorum birde kalkıp hatayı kendinde ara diyorlar güldüm resmen oynayanlar tepki gösterip sorunu dile getirmezse hiç birşey değişmez

14. Bak kardeşim ben zaman yetiştirebiliyorum bu oyuna. Derslere gitmiyorum bazı günler,iş yerinde oyun oynayan abilerim de oluyor benim gibi dersi asıp zevk için bilgisayar başında duran arkadaşlarım da. Ben ikinci öğretim okuyorum ve sabah geç saatlere kadar oynayabiliyoruz. Ada vuruyoruz ve savunuyoruz , sürekli savaşıyoruz ki bu da uzun saatler alan aktiviteler. Görevleri yapayım, savaşayım ve kasılayım derken 8 saati geçiyor zaten. Uzun soluklu oynayan bir insanım. Bir gün 15 saat oynarım diğer gün meşgul olurum pek oynayamam.

Benim derse gitmemem hiçkimseyi ilgilendirmez.Botları hiçbir şekilde engelleyemiyorlar. Bota koyan adam 5 saatte de bir sürü ganimet kaldırabiliyor. Hatta özel haritadan çıkmıyorlar. Siz bu kusurlu sistemi kusurlu fikirlerinizle savunmaya devam ettiğiniz sürece Oyuncuların hakkı denilen bir şey olmayacak.

Seafight'ın Kendi botunu yapması ya da Bot kullananları banlaması gibi bitirici çözümler yerine böylesine bozuk, ucu normal oyunculara da dokunan bir sisteme lehine karşı konuşuyorsanız eğer bu sizin düşüncelerinizin ne kadar yaratıcı ve çözüme yönelik olmadığını gösterir.

Son düzenlenen: 12 Nisan 2019
  15. Menetli

Menetli Guest

Selam Arkadaşlar ,

İkili konu dışı tartışmaya girmeye devam etmeniz durumunda konuyu kapatmak durumunda kalacağım.

Saygılarımla.

16. Kaiツ

Kaiツ User

Bu saçma sistem ne zaman kalkacak acaba

17. azalan ödüller sisteminden gayet memnunum ben arkadaşlar, ben uyurken botta kalanlar etkinlik balayınca da böyle bekler işte