Destek Bot Kullanımı ve Adalet (Herkes için Adalet-Eşitlik)

Konusu 'Genel Geri Bildirim' forumundadır ve Coolumsu tarafından 5 Mart 2018 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Coolumsu

Coolumsu User

Tek burası demek insaflı olmaz. Her oyunda adaletsizlik vardır. Buna katılmadım.. :)
    Ama başka yerlerde adaletsizlikler olması da burayı meşrulaştırmaz. O da var.. :)

Uzun sözün kısası, her oyuncu için kişisel olarak sevgi, saygı, mutluluk diyorum.
    Oyun içinse mutlak adalet ve eşitlik istiyorum. :)

Bence bunları söylemek hakkımızdır. Kimseye bir saygısızlık da değildir. İnsanlık değerleri sonuçta.. Oyuna üye olurken kabul ettiğimiz GİŞ kuralları. Sadece kural olarak kalmamalı eylemede yansımalıdır. Dürüstlüğüm yüzünden bu oyunda ödediğim bedeli bilseniz bu kadar ön yargı ile beni yargılamazdınız.

Ben bu açıdan önemsizim, beni kötülemek, batırmak kolaydır..
    Turuncu yazdığım sorulara cevap vermek ama o kadar kolay görünmüyor..

Bot kullanımın önüne geçmenin tek bir yolu var bence, 1 aylık banla falan olmaz. Maddi kaygı gözetilmeksizin, bot kullanan tüm oyuncuların gemi süresiz olarak kapatılmalıdır. Daha önce affedilmişler ve süreli ceza almışlar da dahil..

Neyse fikirlerinizi paylaşmaya devam ediniz. Yazılanlar yorumları takip ediyorum. Eleştiriye de açığım. Mantıklı ve tutarlı olmak koşuluyla her türlü eleştiriyi yapın. Siz de gördüğünüz her türlü adaletsizliği paylaşınız. :)

Son düzenlenen: 26 Mart 2018
  2. nessima

nessima User

Işıkta hep bu adamın gemileri var 2016 oyuncusuyum o zamand a görürdüm bunu botla yapıyormuş demek sanal bilgisayar üzerinden bot kullanma şeytanlığını kırk yıl düşünsem bulamam bizim milletin kafası zaten hep kötülüğe çalışıyor tonla gemiyle ne yapacaksa tüm servere rezil olduktan adı botçuya çıktıktan sonrane amaçlıyorsa artık.

3. bu adama destek olan alyanslar utansın kimse yardım etmese yanında durmasa bu hallere gelmezdi zaten

estere2190 ve Coolumsu bunu beğendi.
  4. estere2190

estere2190 User

Adam tek başına bir ordu kurmuş

AlperBugra bunu beğendi.
  5. En azından ışık ordusu veya beho ardusundan bir kısmı banlansın okuyup he he diyip geçiyor

6. CJnemo

CJnemo User

Amin.Ne diyelim ki yatsı ezanı da okuyor.Tekrar amin tekrar amin....

7. belalim

belalim User

sanmam sonuçta kendi içinde gelişmiş bir oyun mlletin ayrıcaa admine bot için para yatırması gülünç olur bence kızgınlıkla böyle ithamlarda bulunmamak lazım

8. Coolumsu

Coolumsu User

Bot gemiler ordusu..

Kesinlikle bu tarz emek sömürücülerine izin verilmemelidir.

Bence de bu tarz ithamlara gerek yok..

Son düzenlenen: 2 Nisan 2018
  9. Coolumsu

Coolumsu User

Küfür etme. Konuyu provike ediyorsun ve saptırıyorsun. Bireysel değil, her alyansta var böyle insanlar sadece bu kişi herkesin daha fazla gözüne sokarak yapıyor.. Farkı bu..

Adalet, dürüstlük merhamet gibi kavramları bile insanlar şunca şöyle bunca böyle diye tanımlaya başlamışlar.. Oysa adalet nettir, doğru olanı yapmak, yanlış varsa düzeltmek.. Ben adalet diyorum, adam bence-sence diyor.. Bence sence mi var? Sadece doğrular ve gerçekler vardır.

Şu da bir gerçek ki, en küçük işte bile dürüst olamayan birisi başka konularda asla dürüst olamaz. Ve o tarz insanların hatalarını söylemek, yargılamak değildir. Ya da kişisel doğrular değildir.

Yok herkes kullanıyor yok şu kullanmıyor falan.. Bu tarz şeyleri geçip, bu şikayet haklı mı değil mi diye düşünen yok?

Bu arkadaş neyse de bu arkadaşa hak vermeye çalışanları anlamak mümkün değildir. Işık tılsımı özellikle de güçsüz gemiler kasılsın diye açılmış bir yer, buna rağmen bir kişinin şahsi haritası olmuş.

Üzücü olan bu.. Adaletsizlikten daha kötü olan bir şey varsa o da, adaletsizliği kanıksamaktır. Alyanslardan bir şey beklemiyorum. Çünkü bot şeyinin yaygınlaşmasının nedeni bu alyans mantığı zaten.. Küfrün ve çoğu dülmanlıkların da..

Keşke tüm filo mantığı kaldırıp herkes bireysel olsa, herkes nefret etmeden oynasa birbiri ile.. Kimse kimsenin hakkını yemese ama işte insanların içinde iyilik kadar kötülük de hep var..

Söylenecek söz yok cidden.. Tüm oyun neredeyse, bir adamın bir tılsıma hakim olarak yeni tüm oyuncular üzerinde otoriter olma isteğine boyun eğmiş.. Yazık..

Hayır ne olacak yani? İnsanlara kendini böyle kabul ettirerek ne geçecek? İnsanlar güçlü falan deyince mi mutlu oluyor anlamadım ki.. İnsanlar kötü andıktan sonra popüler olmanın mantığı nedir? Kaç yaşında insan bir şey diyemiyorum cidden..

Üzülmek ile yetiniyorum sadece.. Ameliyat olduğunu duyduğumda birde üzülmüştüm yazık adama diye.. İnsanlar sürekli kötü konuşuyorlar hakkında acaba yanıldım mı diye üzülmüştüm? Ama hareketleri ortada..

Çıkarlarıma ters olsa da, dışlansam da, yalnız kalsam da, doğruları savunmak, haktan yana tavır almaktan asla çekinmeyeceğim. Kötü gerçekler, asla doğruluk isteğimi yok edemez.

Her kötülüğü hoş göreceksek o zaman hırsızlığı da, adam öldürmeyi de hoş görelim öyle mi? O da sence bence zaten size göre (!).

Son düzenlenen: 2 Nisan 2018
  10. bu adam güzel sözden anlıyormu sence ? adam gibi sakin dursa neyse gireni niye batırıyorsun

11. Coolumsu

Coolumsu User

Konuyu kalıcı olarak siler misiniz?
    Yapmanız gerekenleri yapmıyorsunuz bu bot konusunda bari bu isteğimi kırnayınız.

Bir oyun için ne insanlarla muhatap oldum gerek yok buna zaten konuyu da iyice bazı arkadaşlar bazı yerlere çektiler.

12. Konu baya sapmış amacında yan hesapkar açılmış konuyu saptırmışlar

13. Noddegamra

Noddegamra Guest

Merhaba,

Konu sahibinin isteği üzerine konu kilitlenmiştir.

İyi oyunlar, iyi forumlar.

belalim bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.