Bot Kullanımını Önlemenin Bir Yolu

Konusu 'Fikir Havuzu ve Öneriler' forumundadır ve maramaraq tarafından 22 May 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. karthagos

karthagos User

Gördüğüm kadarıyla botu önlemenin iki yolu var.
    1. Yamalar. Oyuna ne zaman yama gelse botlar bir iki saatliğine duruyor. Çünkü botların güncellenmesi gerekiyor. Her gün ufak bir yama yapılırsa hem botu tasarlayanlar sürekli botu güncellemekten yorulacaklardır hem de oyuncular botu daha az kullanabilecektir. Yama dediğim de oyunda illa bir şeyin değişmesine gerek yok programcılar oyunda hissedilmeyen ufak ufak değişimler yapabilir her gün. Koskoca Bigpoint bu iş için bir adam tutabilir elbet.

2. Bu yöntem daha kolay ve daha teşvik edici. Bu etkinlikte farkındaysanız bot ile inci kasamıyor. Bot ile anca ruh kasarsın ve ejderha yuvası kesersin. Oyundaki inci veren npc'ler kaldırılıp (drakir hrell gibi) oyunun yerine büyük amiraller geri getirilmeli. Botlar amiral kovalayamıyor çünkü. Henüz o kadar gelişmiş değiller. Belli bir miktar kesince inci, taç vs veren büyük amiral gemileri çıkarsa kimse bot ile inci kasamaz.

Ha yine bot ile adam ışıkta kasılır ya da özel harita yapar ne bileyim. Adamlara hak vermiyor da değilim bu konuda. Saatlerce Yengeç Haritası yapıyorsun oyukla, sonunda sana 60k inci veriyor. Yapması aşırı uzun sürüyor şimdi kim bunu tutup eliyle yapmak için uğraşsın? Herkes bota atıyor elbette. Özel harita sistemi baştan sona değiştirilmeli bu yüzden.

Bunun dışında sandıklar daha karlı hale getirilebilir. 1000 tane sandık anahtarı alıyorsun, tek tek elle nasıl açacaksın bunu? Bu sandık sistemi değiştirilmeli. Aruba kazanı gibi sandık kazanı yapılmalı. İçine inci atıp çeşitli hediyeler alabileceğimiz. Sandık için sandık haritası getirdiler, 100 tane canavar kesmen gerekiyor, karşılığında da 45 saniyeliğine seni haritaya atıyor. Şaka mı bu? Zaten 2/1 e gidin herkes bota atmış canavar kesiyor :D :D Kim eliyle 100 tane canavar kesecek? Herkesin kalesi yeteneği full değil ki saniyede 1500 zıpkın hasarı versin.

Özetle seafight yapımcıları bilerek mi yapıyorlar bilmiyorum ama oyundaki elementler başlı başına oyuncuyu bota sevkediyor zaten. Kafa yapısını değiştirmek lazım önce.

2. karthagos

karthagos User

Bana yetki versinler var ya 3 gün içinde bitiririm bu bot olayını bir daha kimse de kullanamaz. Oyunda yapılacak çok boş iş var (sandık toplamak, günlük görevler, pırıltı toplamak, özel harita yapmak vs vs) Bu elementler düzenlenirse kimsenin bota ihtiyacı olmaz. Herkes oyunu zevk için oynar. Mesela şuanki etkinliği ele alalım, inci kasmak için sandık açıp gülle çıkarman lazım. Adam sandık mı toplasın amiral kovalayıp inci mi kassın? Tabii ki adam 1000 anahtar alıp bota atıyor, sabah olunca da oradan gelen gülle ile amiral kovalıyor.

Kendi kanaatimce, kimseyi de zan altında bırakmak istemem ama, koskoca seafight gibi binlerce kod içeren oyunu tasarlayan adamlar botlarla başa mı çıkamıyor? Komik olmayın. Bot olayı tamamen seafight'ın kontrolü altında. Onlar da biliyor botu kaldırırlarsa oyunu oynayan kimse kalmaz.

Seafight'a sesleniyorum! Oyuncuyu bot kullanmaya zorlayan elementleri ortadan kaldırın, zaten oyuncu oyunu zevk için oynamaya başlayacaktır. Kimse sıkıcı günlük görevler sıkıcı sandık toplama pırıltı toplama sıkıcı harita yapma işleri ile uğraşmak istemiyor! Adamlar bir kale çıkarmış 40 milyon inci istiyor fullemek için. Adamlar bir yetenek sistemi çıkarmış yanılmıyorsam 100.000 kristal istiyordu fullemek için. Abi kim nasıl kassın o kadar inciyi o kadar kristali?

Etkinlik sıralaması yapıyorlar. 1. olan adamın 60.000 puanı var. Ben kaç gündür kasılıyorum 700 puanım var nasıl oluyor bu iş? :D Oyuncular yararlansın diye sıralama ödülü koyuyorlar fakat bu ödülleri alabilen var mı? Kendi eliyle kasılarak sıralamaya girebilen var mı aramızda? Ödüller hep botçulara gidiyor.

Elit Puan Ligi yapmışsınız ne güzel sıralamaya girene top yeri falan veriyor. Bu azalan ödüller sistemi gelmeden önce 1. olan adamların hem 2 milyar elit puanı oluyordu. Ben ay sonuna kadar 50-100 milyon kasarsam öpüp başıma koyuyorum. %100 elit puan bonusum, amiral topum falan da var bu arada.

Ben demiyorum ki Seafight para kazanmasın her şey güllük gülistanlık olsun. Top, paket, taç satarak yine kazansın parasını. Fakat 2019 yılında inci alan var mı hala? 750.000 inci kaç yüz lira. 750.000 inciyi 3 günde kasarım ben etkinlikte. 750.000 inci ile de dişe dokunur hiçbir şey yapamazsın oyunda.

Son düzenlenen: 26 May 2019
  3. parazitin

parazitin User

tamamen elimle kasarak 2.ye 100bin puan fark atmıştım zaten ilk 4 bizim filodandı :D

4. karthagos

karthagos User

Eminim öyledir dostum :)

5. parazitin

parazitin User

kara koç vesaire vardı gece 4 lere kadar uyanık kaldım :)

6. karthagos

karthagos User

O başka bir etkinlik dostum. Her etkinlikte puan kasma zorluğu farklı oluyor. Ben bu etkinlikten bahsediyorum

7. herkes botta maşallah benim gibi enayilerde eliyle kasıyor .. bide zamanım boşa gidiyor sağlam kendimi enayi hissediyorum şuan :(