İsabet , Hasar ve Kaçınma Hakkında ?

Konusu 'Genel Sorular' forumundadır ve ☾☆AyYıldız23 tarafından 18 Nisan 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Öncelikli sorum araştırmalarım sonucu şu yönde ;
    1-) Bir forumda Hasar önleme taşı hem rakip hem npc hasarını azaltıyorken kaçınma taşı sadece rakibin hasarını azalttığı yazılmaktaydı. Bir başka forumda ise etkinliklerde kaçınma + hasar taşı taktığımız taktirde gözle görülebilir bir fark ( NPC lerin hasarına karşı ) oluşacağı yazılmıştı. Bunlardan hangisi doğru ? Etkinliklerde hasar + kaçınma taşı takmalı mıyım ?

2-) Gemimin isabet olasılığı %100 ün çok üstünde. %100 üzerinde kalan kısım NPC lerde işe yarıyor mu ? Gemim gelişmekte olan bir gemi sürekli VS atan bir gemi değilim. Bundan dolayı benim için önemli olan kasılırken vurabileceğim maksimum hasar.

3-) Gemim etkinliklerde 30-40k hasar alabiliyor bazen. Bu durumu minimuma indirebilmem için yapabileceğim herhangi bir tavsiyeniz var mı ?
    Üç soruma da güzel cevaplar geleceğini umuyorum. Saygılarımla.

2. Miralay.01

Miralay.01 User

o dediğin , kaçınma sadece pvpde işe yarar olayını ben de okudum ve bu ne demiştim içimden, moderator de kayıtsız kalıp konuyu cevap verildiği için kitlemişti. Şöyle örnek vereyim Bekçi takınca daha az yiyorsun npclerden, demek ki kaçınma oranı npclerden gelen hasarı azaltıyormuş. Silah arkadaşı keza aynı şekilde, yediğin hasarı azaltıyor(%5 kaçınma) .
    Hasar önleme konusunda npclere daha fazla etkili gibi geldi bana, bilemiyorum nedenini.Tıpkı şey gibi, %20 top hasarı geldiğinde 100 k vuran geminin hasarının 120 k olmaması gibi...
    Modlardan açıklayıcı bir cevap bekliyoruz.

3. 100k vurup 120k vurmasını beklemekte yanlışın var usta, tabandan yapacaksın artırımı, sen max hasarına yapıyorsun, zıpkından anlatayım sana, 50lik zıpkın %20 hasarla 60 vurur, 60 vuran zıpkına baska biryerden %20 hasar artırma eklersen 70 vurur, sen 60ın %20sini alır gibi düşünürsen yanlış çıkar, 72 bulursun ama 70 vurur gemin

4. yumi

yumi User

Arkadaşlar kaçınma ister noc den gelsin isterse oyuncudan gelsin topların verdiği isabet olasılığını azaltır.(şayet dipnot yoksa noc den gelen hasarın gibi örneğin bekçi ve askerler oyuncuya karşı isabet olasılığını arttırmaz yada oyuncuya karşı kaçınma şansı vermez). Hasar önleme ise yine nerden gelirse gelsin gelen top hasarını düşürür. Yanı kaçınma sadece oyuncuya karşı etkilidir diye bir şey yok. Yada hasar önleme sadece noc ye karşı etkilidir diye bir şey yok. Sadece etiketi fazla yada eksik olabilir. Buda noc lerin yada oyuncuların top hasarı ve isabet olasılığı değerleri ile ilgilidir.

5. Peki ya 2. sorum hakkındaki görüşleriniz nelerdir ?

6. 2. sorun için de her npc de kaçınma yok %100ün üzeri işe yaramaz kaçınma olmayanlarda, 120 isabetin varsa %20 kaçınması olana normal vurduğun kadar vurursun, 30 kaçınması varsa isabetin 90 olur

7. Anladım peki bu kaçınma olan veya olmayan NPC leri nasıl ayırt ediyoruz ? Özellikle etkinliklerde

8. onu bilmiyorum sıkıp görüyoruz genelde, biryerde yazıyosa da bilmiyorum dostum

9. Ta
    Tamamdır yardımın için teşekkür ederim çok yardımcı oldun. :)

♠TheKing01♠ bunu beğendi.
  10. Selam,

Cevaplarınız için çok teşekkür ederiz arkadaşlar. Arkadaşımın dediği gibi her sistem gemisinde kaçınma yoktur. Ben size eğer okumadıysanız BURAYI okumanızı tavsiye ediyorum. Burada konu ile alakalı bir çok bilgi mevcut.

Saygılarımla.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 20 May 2020
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.