Geri bildirim Oyuncuların Genel Olarak Ortak Düşüncesi

Konusu 'Fikir Havuzu ve Öneriler' forumundadır ve Ehl~i_Keyf tarafından 2 Nisan 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Ehl~i_Keyf

Ehl~i_Keyf User

Akşam uykum kaçınca biraz forumu gezdim fakat gördümki heryer ayrı savaş alanı herkes farklı konulardan şikayetçi neden hiç çözüm yok bazen oyunculara hak veriyorum bazen oyun yönetimine.Biraz örnekler verelim :)

Not:Bu maddelerde oyuncuyu , yetkilileri eleştirme tarzında bir yorum yapılmamasına özen gösterilmiştir.Lütfen eleştiri olarak algılamayınız

1) Çoğu oyuncu eski tasarımlara sahip olmayı istiyor. Görsellik bu oyunda gerçekten çok önemli fakat yağmacı paketi ile gelen tasarımların bu kadar kolay sahip olunabilmesi gerçekten üzücü. Neden bu tasarımlar için ufak çaplı etkinlik yapılmıyor. Eski tasarım istiyor oyuncular. Sayın bakalım seafight tarihinde kaç tane tasarım var. İnanın ki o tasarımları kullanmak isteyen çok ama hepsi tozlu raflarda duruyor.

2)Ben PVE server oyuncusuyum. Açıkçası serverimden gayet mutluyum ama genel olarak izlenimlerime göre birçok oyuncu az savaş olmasından aşırı şikayetçi. Neden belli bir haritanın üstü PVP olmasın.

3)En merak ettiğim konu neden en fazla 10 ada. Ben alyans olarak servere hükmediyorum. Ama bu hükmedişim malesef 4 e bölünüyor.4 ayrı filo yönetmek ciddi anlamda zor ve gereksiz geliyor. Bir filo istediği kadar ada almalı. Ve çekiciler neden belli bir saatte bedeli azalıp ilerleyen saatlerde bedeli katastrofik fiyatlara işlem görmektedir. Eski seafightta gayet 50 gemi toplanıp gülle ile ada alınabiliyordu ki 2. maddede belirttiğim üzere PVE serverda adam 3-4 gemiyi açıp ada şifalatıyor. Ki biz silah arkadaşı kullandığımızda nasıl pvp simgemiz açılıyorsa malesef adayı şifalayan oyuncunun pvp si açılmamaktadır.

4)1. maddeye tekrar dönecek olursak (Bigpoint şirketine ait oyun olduğu için adını veriyorum.Yasak ise lütfen uyarın). Darkorbitte bile altın kazanmak çok kolay lakin bu altınlar bu kadar değersiz değil. Pazar sistemlerinde altınlar ile bazı özel tasarımlar alınabilmekte.

5)Birazda kristal ile aldığımız o güzel sandıklara gelelim.Bir etkinlikte çok uygun fiyatlara bir sürü sandık aldık. Nerede harcayacağız bu sandıkları. Oyun içinde asimile olmuş bir sistem. Neden sandık içerikleri bir miktarda olsa uçuk olmaz. Mesela bir sandıktan spektra yada apricum tasarımı çıksa nasıl olur ?

6) Bu forumda neden bir sıkıntı olduğunda bazı oyuncular forum adminlerine saldırıyor ve gördüğüm kadarı ile bu tarz durumlarda forum adminleride yeterince aksi gidiyor. Hele o chatlerde edilen küfürler. Elimden gelse o chati komple silmek isterim. Oyuncu ana hesabından banlanıp yeni hesap açıp tekrar chatte sinir olduğu oyuncuya ağır ithamlarda bulunmakta. Fakat chat adminleri bu konuda hızlı bir aksiyon almamakta.

7)Yulong sikkesi. aslında çok havalı bir oyun matertali olarak görünmekte açıkçası ilk 30 level olduğumda o sikkelerin bir işe yarayacağı hakkında çok iyi düşüncelerim vardı.Ama sadece görüntü hiç bir işe yaramamakta.

8)Kraken mapi gibi çok güzel bir map var.Fakat ödülleri gerçekten çok yetersiz.

9)Gemi isimlerinde kullanılamayan yazı karakterlerini kullanan oyuncular çok zor casuslanmakta.ve bu oyun açığı teşkil etmekte ve sistem buna malesef izin veriyor.

10)Belki eski oyuncular savaşta tek gemi yapmanın ne olduğunu bilirler lakin mayın çıktı mertlik bozuldu. mayın bu kadar etkili bir oyun nesnesi iken neden belli bir kısıtlamalara sahip değil. mesela mayın en fazla 5 oyuncuya hasar verir. Yada toplu hasar her oyuncuya 100k gibi.

11)Yeni oyuna eklenen sepet bizleri oyundan koparmadan alış veriş yapma imkanı sağlıyor ama nesneler o kadar büyük yapılmış ki bir itemi bulmak inanın işkence.Hiç üzerinde düşünülmeden yapılmış bir eklenti gibi.

12)PVE serverinde PVP simgesi o kadar büyükki oyunda görsel bir zevk sunuyor bize. Gemilerden büyük PVP simgesi gerçekten sinir bozucu ve oyun ilk açıldığında daha az etkili lakin göze hitap ediyordu. PVP si açık olan oyuncunun ismi neden farklı bir punto ile görünmüyor. yada farklı bir simge.

13)Ah nimet. En çok üzüldüğüm noktalardan biri. nerede o eski gemimizin etrafında dönen mavi daire.

14)Oyunda çok güzel şeyler var ama yenilik uğruna bazıları atlanıyor.Mesela kış haritası.

15)her enkazdan çıkan şarapnel yağmuru kartal gözü gözcünün bilgisi inanın değişim şart. hele o mojo sistemi 100 100 at nereye kadar ve hep aynı 4 harita. bir zoru yada bir kolayı eklenemez mi.

16)Oyun donması. Bu çok ayrı bir konu. Benim şahsi fikrim 2020 Yılında Flash player desteğinin son bulmasına karşılık seafightın yapmış olduğu bir çalışmaya bağlıyorum ben oyun donmasını. Çok uzun soluklu ve ciddi anlamda yol kat etmiş bir oyunun donma sorunu gerçekten oyuncular tarafından affedilmiyor.

17)Satışa sunulan tasarımlar.Fiyatları uçuk eskinin en iyisi tasarımlar artık iş görmüyor. Eminim özel taşları dışında kimse satın almıyordur.Neden güncelleme yapılmıyor. Sadece top paketlerine oyunun dönüştürülmesi gerçekten çok kötü. herşey para ile olmamalı. para bizi bir yere taşısın ona sözüm yok.Zaten paralı oyuncu ile para vermeden oynayan oyuncu arasında illa bir fark olmalı.Sonuç olarak bu şirket bedava çalışmıyor.Onlarında belli donanmsal haracamaları ülkelerine verdikleri vergi personellerine maaş var elbet kazanç olucak. Ama bir yerden sonra paranın değil emeğin sözü geçmeli. Ben acı vericiyi para ile alıyorsam belli bir geliştirmeyide oyundan kazanılan nesneler ile yada para ile aldığım nesnelerle yapmalıyım. Yoksa 1000 taç verip 3 acı vericiye 2 acı verici 2. seviye mantığı gerçekten çok saçma

18)Fikir havuzunda gerçekten oyunu pozitif etkileyecek fikirler var. lakin hepsi fikirlerin sahiplerinin vaktini alan birer yazıdan ibaret.

19)keskin kılıçlara gelelim. Çok güzel düşünülmüş lakin diğer sorunlar karşısında göz ardı edilmiş bir sistem. Sözde ara ara teklifler sunulacaktı. Sadece saçma bir tasarım verildi. Başka bir şey yok. tek işe yararlılığı 4 tane görev alma ve 2 kat itibar. Başka işe yaramıyor.

20)Oyun ekranındaki temel oyun değerlerinin büyüklüğü yada küçüklüğü her oyuncu için aynı olmaya bilir.Ben mesela oyunu daha rahat görmek için buffların bulunduğu simgelerin daha küçük olmasını ve sürelerinin anca mouse ile üzerlerine tıkladığımda görünmesini isterim veya numerik klavyadeki tuşlarında farklı oyun içi nesneleri aktif etmesi daha güzel olacaktır.

Sonuç olarak bu yazıyı kimse dikkatli bir şekilde okumayıp illa garip bir yorum yapan olacaktır. Lakin bu 20 maddeyi yazarken mümkün olduğu kadar kişisel düşünmeyip objektif düşünmeye çalıştım. Okuyan herkese teşekkürlerimi sunarım. Umarım bu yazı belli bir yerlere ulaşabilir.

Aklıma gelen her maddeyi eklemek isterim.

21) El dorado haritasına girişte geri sayım olan 15 saniyeninde haritada kalma süremizden düşmesi.Ayrıca haritaya giriş yaparken saldırı veya iptali toplanılan puanı tamamen sıfırlıyor.

22)Bilgisayarımda bir tarayıcı yerine direk seafightın istemicisinden oyuna girmek ve vurada flash player çökmesinin olmaması çok güzel ama açılan sekmeler kapanmıyor ve istemciyi f11 tuşu ile tam ekran yapamıyoruz.

23)Seafight Add-on cd si almıştım çok eskiden almanyadan.O cd de apricum tasarımı vardı. Ve o cdyi malesef oyunu bıraktığım zamanlarda atmıştım.İçeriğinde seafighta ait poster ve cd vardı.Bunların satışlarının kalkması çok kötü. O tasarımlara sahip olmayı isteyen çok fazla oyuncu tanıyorum

24)Yeni açılan bir servere ilk başta çok değer verildi. Güzel paketler çıktı. (tabi parasıyla. Şu konuya ekstra bir yorum eklemek isterim. Sakın size çok iyi paketler çıktı gemilerini fullediniz denmesin. Sizlerin gemilerinde yılların birikimi var.Yeni bir serverde bu kadar dolu paketlerin olması oyuncular için daha kolay oldu.Geçmiş yıllarda yapılan etkinliklerin karlılığı daha yüksekti.gemisinde o zamana ait 200 kış haritası mevcut kişileri tanıyorum). Paketlerden sonra pve serverin farklılığı kristal kafatası etkinliği ile yerle bir oldu. Bizim serverimize uygun olmayan bir etkinlik olduğu bilgisi verildi. Doğru uygun değil ama oranlar düşürülerek uygun hale getirilebilirdi.Fakat yapılmadı.

25)PVE serverinden yine bir örnek olacak savaş serveri değil deniyor lakin savaş puanı diğer serverler ile aynı.Bu puanlarında belli bir seviyeye çekilmesi gerekiyor şahsi görüşüm olarak.

26)aşağıda yorum olarak eklemiştim. banana jack tasarımı için bir arkadaşım yorum yapmış o yüzden o tasarımı dikkate almayınız."Global 7 serveri yeni bir server ve bazı oyuncularda yetkili desteği olduğunu çok rahat izleyebilirsiniz.Oyuncularda çok entresan tasarımlar görünüyor. Bir oyuncuda admin tasarımı varken yeni açılmış bir hesapta spektra tasarımı nasıl olabiliyor. banana jack ve apricum tasarımına bile rastladık. Defalarca yetkililere ilettim. ama sonuç alamadım."

27) Mesela geminde 3. seviye paralı asker var ise karaborsadan satın alamıyor olmamız. Ki buna en güzel örnel roger nimetinde gördük.Bununla ilgili bir düzenleme gelmedi

28)etkinlikler en başta yetkililer tarafından dikkatli denetlenmiyor sanırım. Sonsuzluğun haritası etkinliğinde coin portalını açabilen oyuncular katlayıcı sayesinde çok fazla imparatorun ganimet kesesi elde ettiğini duydum. 200-300 keseden bahsediliyor.Daha sonra ilgili portala ne kadar düzenleme yapılsa bile oyuncuların yanına kar kaldı ve haksız kazanç elde edildi.

29)Adalar vuruluruken mevcut ada hasar aldıysa belli bir bekleme süresi içerisinde tekrar tamir edilmesi gerekiyor. Lakin oyuncular o kuleye sıkmayı bırakırsa rakip kuleyi tamir edebiliyor.Buda savaşı malesef savunan açısından daha kolay hale getiriyor.

30) bu madde daha önce yazıldı fakat o kadar kötü bir durum olduğu için ayrı maddede tekrar bu konuya dikkatinizi çekmek isterim.Çekici sıfırlanma saatinin olması çok kötü. Sonuç olarak o saatte oyuna giremeyen bir çok oyuncu var. Bu saatte oyuna giren oyuncuların adaları savunmasız bir şekilde emekle alınan adaların kaybına yol açmaktadır. Bu konudan dolayı çekicilerin sıfırlanma saatinin kaldırılarak sabit fiyat hale gelmesi gerekiyor.

31)ayarlar kısmında tuşların ayarlandığı kısımda hangi tuşu atadığımızı görememekteyiz.

32) intikam , zafer , dizginsiz gibi amiral npclerin ne zaman çıkacağına dair bir sayaç olmalı. Sonuç olarak belli bir adette kesildiğinde zaten amiral çıkıyor. Etkinlikte olduğu gibi tarikat acemisi kaç tane daha kesildiğinde çıkacaksa bunlarında bu sayaçta olması daha güzel olacak.

33)Level sınavları oldukça basit olup her oyuncu 35 level oldu. ve dünya haritası çok biçimsiz görünmekte. yeni levellerin çıkması bir çok oyuncunun isteğidir herhalde.

34)Eski bir darkobit oyuncusu olduğum için darkorbitten örnek veriyorum. Kusura bakmayın. Orada Cyborg adı verilen bir tasarım vardı. Bu tasarımı elde etmek için belli parçaları toplamamız gerekiyordu. Mesele aptal martı yada hoşnutsuz şaman gibi nadir çıkan parçalar NPClerin içeriğine eklense. Örneğin HMRS süprizin içine deri yelken yüce pençenin içine tahta parçası eklense ve 20 deri yelken 50 tahta parçası elde edene abaddon tasarımı verilse.

35)Oyuna giriş isimlerinin belli süreler dahilinde özel güvenlik önemleri için değiştirilmesi yada gemiye giriş yaparken eksra bir telefon ile mesajı ile girilebilen üst düzey bir güvenlik olması.(Her ne olursa olsun emekler harcanılan para güvence altına alınmalı)

36)Chatin belli argo ve küfürlere karşı korumalı olması. Mesela belli bir argo yada küfürün kalıplarının sisteme yüklenmesi ve chatte paylaşıldığı sırada kalıplara uyuyorsa chat tarafından engellenmesi.

37)Bana kalırsa en önemli madde bu. Bu oyunun çoğu oyuncu için zaman geçirme , stress atma boş zamanları değerlendirme , bazı oyuncular için bir hobi olduğunun unutulmaması.

teşekkür ederim.

Son düzenlenen: 3 Nisan 2019
  2. BionicMan

BionicMan User

Mükemmel tespitler emeğine sağlık üstad +1

3. Valla kardesim haklisin haksizliklar cok oluyor admin tanidigi olanlar isini goturuyor seni destekliyorum +1

....FATİH....™ ve Ehl~i_Keyf bunu beğendi.
  4. Ben de global 7 serverinde oynuyorum ve bu tasarımları ben de gördüm hatta normalde kullanılamaması gereken bonus 1,2,3 tasarımlarını da. Bu arada banana jack yağmacının ödülüne gelmişti ordan almışlardır :)

Buna da katılıyorum kesinlikle. Bu yazı çoğumuzun fikirlerine tercüman oldu.

Son düzenlenen: 2 Nisan 2019
  5. LEO~

LEO~ User

Şuana kadar forumda okuduğum oyunun eksikleriyle ve oyunda olması gereken durumlarla, oyuncuların istekleriyle yeniliklerin oyuncular açısından göstereceği olumlu imajla alakalı olarak düşünceler ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi diye düşünüyorum.İsteklerimiz ve şikayetlerimizi bir başlık altında topladığın için Teşekkür Ederiz.

6. arkadaş lol gibi yapın şu tasarımı çıkarım alayını koyun parayla zaten siz hangi tasarımların deli gibi istendiğini biliyorsunuz ona göre fiyatlandırma yapın taşlarına göre fiyatlandırma yapın isteyen istediği tasarımı alsın oynasın neden bu kadar ayak diretiyorsunuz anlamıyorum eğer her kez sea scare istiyorsa koyun 50-100 tl ye alan alsın içinde taş gemide top olmadıktan sonra 1 lwl adam o gemi ile gezse ne olacak tasarımlar zaten sadece görünüm başka herhangi bir + sı yok (pve server dışında yazdıkların güzel tespitler pve de oynamadığım için orası için herhangi bir fikrim yok)

7. Ehl~i_Keyf

Ehl~i_Keyf User

Arkadaşlar yapmış olduğunuz yorumlar gerçekten çok güzel teşekkür ederim sizlere. Okuyan arkadaşlardan ricam iyi kötü fikrinizi beyan edin.Konu ne kadar güncel kalırsa yetkililer o kadar bu konuları fark eder. Dikkatimii ufak bir konu çekti ayrıca her konuya yorum yapan forum modları bu konuya yorum yapmadılar.Onlarında bir yorumunu bekleriz. @Artemis @Bigpatron @ArmageddoN @Star @Menetli @Relax

....FATİH....™ bunu beğendi.
  8. Arkadaşım eline emiğine sağlık herkesin söylediklerine tercüman olmuş.Yetkili kişilerce görülüp bir kaç yenilik olması dileğiyle...

9. Ehl~i_Keyf

Ehl~i_Keyf User

Teşekkürler arkadaşım güzel dileklerin için ben adminlerinde yorum yapmasını bekliyorum açıkçası sonuç olarak onlarda bir oyuncu

10. harika konulara değinmişsin. Tebrik ederim. İnşallah dikkate alınır.

11. matoistr23

matoistr23 User

12. Gayet açıklayıcı şekilde belirtmişsin tebrik ederim bu konuyu da paylaşmak düşer bizlere

13. Sikke yeni çıkacak leveller de kullanılacak sanırım

14. altına imzamı atarım bunları seafightın dikkat etmesi lazım artık yoksa oyuncu kaybetmeye devam edicek zorla oynamıyoruz severek oynuyoruz ama sevmek yetmiyor bazen :D

15. Menetli

Menetli Guest

Selam @Ehl~i_Keyf ,

Bu tarz üslup ile konu açarak fikirlerinizi ve düşüncelerini beyan ettiğiniz için bizler teşekkür ederiz.Konuyu raporlarımıza ekliyorum.İnşallah bütün oyuncularımızı mutlu eden güncellemeler gelmesi bizlerinde isteğidir.

Saygılarımla.

16. Ehl~i_Keyf

Ehl~i_Keyf User

Teşekkür ederim sayın mod. Üslubun bu olması gerektiğini düşünenlerdenim. Umarım bu güzel üsluba merkezde bir güzellik yapar bir nebze bile olsa bizi mutlu eder

17. ArmageddoN

ArmageddoN Guest

Merhaba,

Güzel bir tartışma konusu olmuş bende elimden geldiğince bazı maddelere cevap vereyim. :)

1) Evet eski tasarımları isteyen oyuncu sayısı çok fazla. Faka size öncelikle bazı şeyleri söyleyeyim. Eskiden herkes bu ne, gemiler yan yan gidiyor diyordu. Ben raporlarıma bunu ekledim. Merkeze ilettim ve benim gibi başka sunuculardan Admin'ler de eklemiş ki düz giden tasarımlar çıktı. Şimdi herkes düz giden tasarımlardan pişman ve eski güzel görselli ve 4 yönlü tasarımları istiyor. Ben bunu yanılmıyorsam 3 veya 4 kez raporlarıma ekledim. Farkındaysanız bazen karaborsa veya özel karaborsada bazı tasarımlar çıkmakta. Bu bizim isteğimiz bir nebzede olsa yerine getiriliyor demek. Birde bunu satış yapan taraf olarak görelim ve empati yapalım. Bütün tasarımlar bir anda satılırsa ilerideki paketler nasıl satılacak? Bu sorunuza yanıtım bu şekilde.

2) Bahsettiğiniz PvE-PvP olayınıda iletmiştik. Bize cevap şu şekilde oldu. O sunucular zaten bu mantıkla açıldı. Savaş isteyen oyuncular başka sunucuda oynayabilirdi ileride gelişme imkanı var ve buda oyuncuların yorumları ve önerileri arasından olucaktır. Fakat bu biraz zaman alır.

3) Ada sayısı arttı ve sunucular birleşince filo-alyans sayısıda arttı. 10 ada almak indirim için yeterli oluyor. Bu yüzden bir rekabet olması için bu şekilde yapıldığını düşünüyorum. Fakat oyuncular çözüm buldu ve birden fazla filo ile alıyorlar. Buda bir strateji ve düşünce savaşı haline getiriyor.

4) Darkorbit kelimesini kullanmanız yasak değil. Bu Bigpoint firmasının oyunu olduğu için herhangi bir reklam vb. içerik olarak görülmez. Darkorbit yöneticilerininde Seafight oyuncularını kıskandıkları oluyor. Etkinlik vb konularda onlarda Seafight'ın daha iyi olduğunu düşünüyor. O yüzden bir kıyaslama ve yarış içerisine girmemiz doğru değil.

5) Sandıktan daha önce tasarım çıkmıştı fakat güncellendi. Sandıkları almak, toplamak zor değil bütün içeriklerin uçuk olması zor ihtimal. Sandık içerikleri konusunda biraz gelişme isteyeceğim bunun için örnek bir sandık içerik listesi hazırlıyorum. Fakat şuan ki sandıklarında içerikleri kötü değil. Kâr oranı var.

6)Evet dediğiniz gibi oyuncuların düşüncesi tamamen hatalı. Ben şahsım adına hiçbir zaman buradan oyuncuya kötü söylemde bulunmadım. Oyuncular şunu anlamıyor. Bizim Forum Modlarımız oyun bilgisi olan takip eden kişiler ve bilinmeyenleri öğretmeye çalışırlar. Onun dışında bir öneri, sorun, şikayet olursa Smodlarına veya bana iletirler bende raporlarım. Ama sanıyorlar ki buradaki mod, adminler oyunun yöneticisi.:) Bu Seafight Türkiye Ekibinde gemisi olmayan 1 kişi yok. Bizlerde oyuncuyuz. Chat konusuna gelirsek. Chatteki hataların bazılarının gemilere işleme kadar gittiğini belki duymuşsunuzdur. Bu işlem katlanarak artıyor. Oyuncular başka oyunlardan Admin kelimesini çok yüksek rütbe gördüğü için buradaki adminlere kötü ithamda bulunuyor. Chat admin sadece chat düzeninden sorumlu bu kişi senin her sorununu nasıl çözsün. Ben yani BA forum düzeni raporlar oyundaki hataların mekreze ve ICM'e iletilmesinden sorumluyum. TA yani Sizin tabirinizle Support. Aynı zamanda orada da görevliyim ve orada hesap sorunları, oyun sorunları, şikayetler, incelemeler tarzında işlem yapıyor. Çıkacak paketi, etkinliği bizler nasıl ayarlayalım sadece iletebiliriz. Bu çok uzadı yeterli ;)

7) Bazen işe yaramakta. Taçların ardından çok çabuk çıktı. O yüzden biraz zaman alabilir. Farkındaysanız element gülleleri artık bazı etkinliklerde bile kullanılıyor. Acele etmeyelim.

8) Evet o map artık pek kullanılmıyor. Etkinlik ve diğer şeylerden oraya vakit bile kalmıyor. Aslında bir çalışma yapılabilir. Önümüzdeki haftalarda fikir yürüteceğim.

9) Nick değişiminde bazı karakterler artık kullanılmıyor. Bunun bir yöntemi var saldırdığınız oyuncuyu önceden chat paneliniz açıkken alt tuşuna basılı tutarak üzerine sol tıklayarak ID sini alabilirsiniz. Chat ekranında göreceksiniz.

10) Mayınında bir sınırı var belirli sayıdan fazla oyuncuyu batıramıyor diye biliyorum. Ama birde şöyle düşünün artık daha zor ve tecrübe gerekli bir arada durmamak ve araya rakip almamak gerekli buda bir strateji. Mesela rakip görünmez yaklaştı görünmezliği bozuldu ve hemen bir oyuncu tam içeriye girmeden onu sisledi ve herkes işaretledi ve ondan uzaklaştı sis çözülüncede Boom!

11) Görsel büyüklük buna pek sorun yaratmamalı aslında arama kısmını kullanarak yapabilirsiniz. Görsel küçük olursa da sorun. Mesela yeni karaborsa çıktı ve neler var bakmak istiyorsun görseller dikkat çeker ve nesneyi rahat görürsün. 1 Nesne ararken arama işi çözer ve ne var ne yok diye bakmak istersen de görseller yardımcı olur birde böyle düşünün.

12) Daha önce bunu raporlarımıza eklemiştim tekrar ekleyeceğim.

13) Buna yapacak bir şey yok. Diğer nimet ve top yeri arttıran öğeler ile kombine olması için böyle.

14) Kış haritası yerini grup ve mini haritalara verdi o yüzden olabilir.

15) Bazı sürpriz hediyeler ve bazı etkinliklerde o enkaz güzel oluyor ama. Hep güzel olamaz ki. Kartal gözü gözcünün bilgisi de önemli.

16) Bu konuda katılıyorum ve hatta bugün rapor edeceğim.

Şimdilik bu kadar yeterli yazdığım bütün maddeler tartışmaya açık yeterki seviyeli ve anlayışlı olalım. Yazınızdaki samimiyete dayanarak bu kadar metini size yazdım. Biraz işlerim var :rolleyes:

18. Bu bir korsanlık oyunu ve bu oyuna en çok yakışan ve güç gösterisi yapmaya neden olan güverteler neden kaldırıldı acaba ? Geri gelse güzel olmaz mı ?

19. Ehl~i_Keyf

Ehl~i_Keyf User

Merhaba;

Sayın @ArmageddoN ;

Fikirlerimizi okuyarak detaylı ve samimi bir şekilde cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederiz.Her şey istediğimizce olsun

tekrar teşekkürler

iyi oyunlar
    iyi görevler