Yeni Seafight İstemcisi

Konusu 'Genel SSS' forumundadır ve Menetli tarafından 30 Eylül 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Menetli

Menetli Guest

Yeni Seafight İstemcisinin Kurulumu

Adım 1:

Geminizin ana sayfasına giriş yapınız.

Adım 2:

Ana sayfanızda üst kısımda bulunan "İstemci İndir" butonuna tıklayınız. İndirme otomatik olarak başlayacaktır.

1.PNG
    Eğer indirme otomatik olarak başlamadıysaaçılan sayfada bulunan "İndir" butonuna tıklayınız.​

Adım 3:

İndirdiğiniz "SeafightInstaller.exe" dosyasına tıklayarak kurulumu başlatın.

2.PNG
    Adım 4:

Kurulum işlemi başlayacak. Devam etmek için "Next (ileri)" butonuna tıklayın.

3.PNG
    Adım 5:

Varsayılan konumu değiştirmemeniz önerilir. Sadece "Next (İleri)" butonuna tıklayarak devam etmeniz yeterlidir.

4.PNG

Adım 6:

Bu adım, Başlat Menünüze bir kısayol oluşturacak. "Next (ileri)" butonuna tıklayarak devam edin.

5.PNG
    Adım 7:

Kurulum işlemini başlatmak için "Install (Kur)" butonuna tıklayın.
    Adım 8:

Tebrikler! Seafight kurulum işlemini tamamladı. İlk önce "Finish (Bitir)" düğmesine, ardından da Seafight'ı başlatmak için Başlat Menüsüne ya da Masaüstü Kısayolunu kullanın.

6.PNG

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 3 Ekim 2019
  2. Menetli

Menetli Guest

İstemcide Oluşacak Olası Hatalar ve Çözümleri

1) Bilgisayarınızda istemciyi açtığınızda aşağıdaki iletiyi alabilirsiniz:

"Uygulama başarıyla başlatılamadı (0xc000007b). Bu ileti, 32-bit ve 64-bit modüller arasında bir tutarsızlık nedeniyle
    Visual Studio kütüphanesinde bir tür uyumsuzluk olduğu zaman ortaya çıkar.

0xc000007b Hatası Nasıl Düzeltilir:

C: Windows \ System klasöründeki MSVCR100.dll ve MSVCP100.dll dosyalarını bulun ve silin. Ardından C: Windows \ System32
    klasörüne gidin ve aynı dosyaları bulun ve eğer var ise silin.

Ardından istemcinin klasörünü açın, DLL dosyalarının bulunduğu klasörü girin, MSVCR100.dll ve MSVCP100.dll dosyalarını seçin ve onları silin. Hatayı düzeltmek için, Visual Studio 2010 kitaplıklarını içeren Microsoft Visual C ++ 2010 Yeniden Dağıtılabilir Paketi'ni (x86) indirin ve kurulumunu yapın. Bilgisayarınızı yeniden başlatınca istemciyi sorunsuzca açabilirsiniz.

2) LoadLibrary failed with error 126: The module could not be found. (Kitaplık yüklemesi 126 hatasıyla başarısız oldu: Mödül bulunamadı.) Hatası olası çözümü :

7.PNG

x64 tabanlı sistemler için:

• Yukarıda açıklandığı gibi komut istemine gidin. Yönetici olarak çalıştırın.
    • Aşağıdaki komutu yazın;
    C: \ Windows \ System32 \ atio6axx.dll
    • Bilgisayarı yeniden başlatın ve sorunu tekrar kontrol edin.

x64 tabanlı sistemler için:

• Yukarıda açıklandığı gibi komut istemine gidin. Yönetici olarak çalıştırın.
    • Aşağıdaki komutu yazın;
    C: \ Windows \ System32 \ atioglxx.dll
    • Bilgisayarı yeniden başlatın ve sorunu tekrar kontrol edin.

Not: ATI Kurulu ve güncellenmiş olmalıdır.

3) Seafight.exe stopped working. (Seafight.exe çalışmayı durdurdu.)

Önemli: Windows 7 64 Bit tabanlı sisteminiz varsa, bu olamayacak.

Adım 1: Denetim Masasına giriniz.
    Adım 2: Sisteme giriniz.
    Adım 3: Sol tarafta ki Gelişmiş Sistem Ayarlarını tıklayın.
    Adım 4: Performans bölümündeki ayarlar düğmesine tıklayın.
    Adım 5: Veri Yürütme Engellemesi sekmesinde, tüm programlar için DEP'yi (Veri Yürütme Engellemesini) Etinleştirin.
    Adım 6: Çelişkili uygulamalar yürütülebilir dasyasının altındaki kutuya eklenir.
    Adım 7: Uygula ve tamam diyoruz.

Eğer işe yaramazsa aşağıdakileri deneyebilirsiniz:

Adım 1: Sorunlu uygulamanın kurulum klasörüne girin.
    Adım 2: .exe dosyasını bulun sağ tıklayın ve özellikleri açın.
    Adım 3: Uyumluluk sekmesinin altında, "Bu programı uyumluluk modunda çalıştır" seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin.

8.PNG

Adım 4: Tercih edilen Windows sürümünü seçin ve tamamı tıklayın.
    Adım 5: Tüm kullanıcıların ayarlarını değiştir butonuna tıklayın ve 3,4. adımları tekrarlayın.
    Adım 6: Programı yönetici olarak çalıştırın solundaki kutucuğu işaretleyin.
    Adım 7: Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

4) Error api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll Hatası:

9.PNG
    Bu hatanın anlamı; ürünü yüklemek için gereken Microsoft Windows güncelleştirmeleri bu bilgisayarda bulunmamaktadır. Lütfen gerekli güncellemeleri yükleyip tekrar deneyin.

Çözüm:

Windows'daki Universal C Runtime Güncellemesini Microsoft'tan indirin ve yükleyin .

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 3 Ekim 2019
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.